Orff Schulwerk Eğitimleri

Orff Schulwerk Eğitimleri

Daha fazla detay göster

 

 ***sayginegitim@gmail.com adresine, isim soy isim, seminer il adı ve tarihi ile yapılan ön başvuruların,kontenjan dahilinde onaylanması durumunda ödeme yapılabilir .


Orff Schulwerk Nedir?

“Orff Schulwerk” insanın içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, insanların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim anlayışıdır.

Bu eğitim anlayışında geleneksel çalgı veya dans öğretiminden farklı olarak her seviyede ve yetenekteki kişiler, bir grup içerisinde etkileşimli bir yaratıcılık ve kendini ifade etme süreci yaşarlar. Temelde sosyal bir varlık olan insan için grup çalışması yoluyla öğrenme çok daha kolaydır.
Orff çalışmalarının içeriğinde, bedenin hareketlerle hazırlanmasından konuşmaların kullanılmasına, konuşmaların ritimlendirilmesinden bu ritimlerin müzik haline gelmesine ve bütün bu araçların bir dizi yaratıcı sürecin sonucunda oluşan sunumuna ( paylaşım ) kadar gelişen her aşamasında vazgeçilmez olan en önemli şey “oyun”dur.

Hedef Kitle: Okul Öncesi, İlköğretim, İngilizce ve Müzik Eğitimi alanlarında çalışan eğitimciler, akademisyenler, Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakülteleri Mezun ve öğrencileri,
Orff yaklasimiyla ilgilenen, kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen herkes.

Not: Eğitim Bedeli, Orff Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi onaylı belge bedeli ve ara ikramlar dahil olup, yemek ihtiyacı katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

* Spor ayakkabı ve rahat kıyafet ile gelinmesi gereklidir. 

 

 

 

POPÜLER ETKİNLİKLER